smd5630 предводени од модулот за lightbox signage осветлување 5 години гаранција
Ново

smd5630 предводени од модулот за lightbox signage осветлување 5 години гаранција

DEN 1439.52

Во форма достапна за нарачката

smd5630 предводени од модулот за lightbox signage осветлување 5 години гаранција Спецификации :
Електрични карактеристики : Модел Бр. ЛЛ-F12 T6615 W3 COSB LED Тип 5630 led Зрак агол 160 степен широк агол Емитуваат боја Бела прозрачна флукс 120lm Боја температура 6500k Оперативен напон 12v DC Оперативни Тековната 100 MA Моќ 1.2 Вати
Физички Параметри : LED број 3pcs компјутери по линк 20pcs IP Одделение IP65 Школка материјал, ABS инјектирање Управувано од страна на константен напон Позиционирање Завртка&Autoadhesive Лента Оперативни температура -30°c -+60 °c
Температура на чување -40°c -+60 °c
Производ карактеристики :
1.Напојува од 0,5 W led
2.Алуминиумска основа за добар топлина тоне
3.Осветленост : 120 LM
4.Управувано од лице со константен напон
5.Ако напојува maximun 12 часа на ден,5 години гаранција
6.Примена : Backlighting за прикажување случај,канали писмо длабочина е 120-150mm
Зошто да Изберете LEDELS Осветлување Co.,ltd?
Контрола на квалитет : 100% на светилки ќе се тестира и да се задржи осветлување за 24 часа да ги тестира своите квалитет, сигурност , и ние ќе исто така ги тестира своите температура по 24 часа,' осветлување.
Потоа, по тоа е кул, ние повторно тест 100% од светилки и да види дали уште работи добро . Секоја светилка треба да помине сите овие КК процедури пред превозот на клиентите.
Над 15 години искуство во оваа индустрија,да поседува многу од корисниците во земјата и од странство.со добар квалитет и иновации победи добра репутација. Производот е фотографии :
Инсталација
Нашите услуги :
1. За сите ваши прашања за нас или нашите производи, ние ќе ви одговори што во детали во рок од 24 часа
2. Ние сами добро tranied и passional продажбата & по - продажба на услуги кои може да се зборува течно Engligh
3. Имаме многу искусни R&D инженери и имаме силна способност да се направи ОЕМ проекти.
Контрола на квалитет
1) Сите предводена знак осветлување модули доставени од LEDELS ОСВЕТЛУВАЊЕ се 100% стареење-тестиран пред да се ослободи и CE-уверение, Ro HS согласност, и УЛ-листата.
2) односот на defectiveness на LEDELS led диоди е да биде помала од 0.1%. Ако напојува од 10 до 12 часа дневно, гаранцијата на
LEDELS led диоди е 5 години, затоа што за испорака (или на неговиот животен век би требало да биде повеќе од 35,000 часа

Главните својства

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
УЛ,CE,RoHS
Ширина:
15
Карактеристики:
66
Должина:
66
Висина:
5.5
Број На Модел На:
ЛЛ-F12T6615W3COSB
Напон:
12V
LED:
Osram оригинални 5630
Напон:
12 Volt
моќност:
1.2 W
Агол На Гледање:
160 степен
Lumens:
120LM
Гаранција:
5 години
оригиналот на место:
Шенжен ,Кина
Температура На Боја:
3500,4500,6500 к
Животен век:
50000hours
IP одделение:
IP65

Избор на купувачот