Ниска Цена Молив Печатење Машина Метал Логото УВ Печатач Од Кина Снабдувач
Ново

Ниска Цена Молив Печатење Машина Метал Логото УВ Печатач Од Кина Снабдувач

DEN 95520.00

Во форма достапна за нарачката

голф итн
мастило
Заштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастило
Напон
AC100~120 V/AC220~240 Vself прилагодување,50/60 Hz±1 Hz
моќност
работен режим 60 W
подготвени на чекање не повеќе од 20 W
возачот
ПРОЗОРЕЦОТ XP/7
Опкружување При Работа
Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80%
Лекување начин
LED светилка лекување,25000-30000 часа
Пакување и испорака
1.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој.Она што за гаранција?
Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците). Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност. Што е печатење цена?
Обично,1. Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн.
Нашата Компанија

Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.
Печатење цената е многу ниска.
Нашите УВ печатач има 5760*1440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет е многу сигурен совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, УВ печатач обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.Не постојат пратки на викенд и државни празници.
Спецификација на AR-LED Mini6
Модел
AR-УВ LED Mini6
Големина
160*297mm
Спецификации
650*650*400 mm(W*L*H)
Боја на владата
CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC
Нето тежина
60 Kg
Бруто тежина
65kg
брзината на печатење
115sec( A3+ фото)
печати висина
1-45mm(прилагодливи, OEM цел)
Глава за печатење чистење метод
автоматски
резолуција на печатење
5760*1440dpi
медиуми
лична карта .УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн.
Ако не користите печатач повеќе од 3 дена, ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во заштитната касети за печатач (заштитна касети се специјално користи за заштита на глава за печатење)
Купување Информации :
1. За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време техничка поддршка онлајн директно .
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.

Главните својства

Број На Модел На:
AR-LED Mini6 Молив Печатење Машина
Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Макс. Големина На Хартија:
A4
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
111sec( A4+ фото)
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Брзината На Печатење Во Боја:
111sec( A4+ фото)
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
Тип:
Молив Печатење Машина
Употреба:
Молив Печатење Машина
Употреба:
Молив Печатење Машина
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај,керамика ,стакло,дрво,итн..
Гаранција:
една година

Избор на купувачот