FEELDO 20Pcs Топло Бела Авто H7 DC24V 100W Халоген Сијалица Камион Автобус Светлата Foglight Возење Светилка 3000K #AM4333
Ново

FEELDO 20Pcs Топло Бела Авто H7 DC24V 100W Халоген Сијалица Камион Автобус Светлата Foglight Возење Светилка 3000K AM4333

DEN 1351.00
DEN 1608.00

Во форма достапна за нарачката

На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гас-исполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата. Се користи во речиси било апликација, вклучително и во многу автомобили, брод и уредување светла, и така натаму, со Оглед на природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица. Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на 24 V Камион автобусот се користи Ниска потрошувачка на енергија Лесна инсталација, приклучок и да го замени мала тежина, долготрајни Напредни Xenon технологија Подобро одблесоци од патот знаци Вклучите светлата изгледа дека на луксузни автомобили Спецификација : Име : Автобус, Камион Користи Стандардната Серија Халоген Светлина Модел : H7 Боја Температура : 3000 K Напојување : 24 V 100 W Извор на Светлина : Халоген. За сертификација на : E-МАРК, TUV, E4 Производителот : 100% Автентични XENCN Производи Состојба : Brand New Подолг Живот : До 60000 Часот Употреба Позиција : Цокл Светлина, Магла Сијалица, Светлата Сијалица Забелешка : За безбедноста на вашите очи, ве молиме не гледајте директно во сијалица во рок од еден метар. Возилата опремени со една фабрика ксенон hid систем ќе користат различни сијалица големина. Ве молиме обратете се до вашиот сопственици рачно или пребарајте на интернет за точни fitment.

Главните својства

Емитуваат Боја:
3000K Златна
Тип Socket:
H7
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
FEELDO
Извор На Светлина:
халоген
Автомобил модел:
сите
Напон:
24V
Wattage:
100W
Автомобил Марка:
сите
Температура На Боја:
3000K

Избор на купувачот