Трговија на големо STOTON на висок квалитет на индустриски контролирани брод возило приемникот за навигација NMEA 0183 RS232 протокол GPS,
Ново

Трговија на големо STOTON на висок квалитет на индустриски контролирани брод возило приемникот за навигација NMEA 0183 RS232

DEN 6960.00

Во форма достапна за нарачката

Ако имате други посебни услови, ве молиме контактирајте со нас во стандардно превозот baud rate : 9600 DB9 конектор pin дефиниција : Перформанси Опис : Протокол : NMEA 0183 GPS Излез на Податоци : команда GGA, GSA, GSV, GPRMC, VTG, GLL Главниот чип : ublox 6010 В / шифра, 1.023 MHz крак да Добијат фреквенција : L1 [1575.42 MHz] Следење на Канали : 50 Поддршка DGPS [WAAS, EGNOS и MSAS] Следење чувствителност : -162d Bm Стекнување чувствителност : -148 d Bm Ладно start time : 32s [просек] Топло почеток : 32s [просек] Hot start time : 1s [просек] Оставите Време : 0.1 s [просек] Оперативни : -40 ° ~ 80 ° C Складирање : -40 ° ~ 85 ° C Влажност : До 95% не-кондензирање на Одличен прием перформанси : Пријава на Случај : Шенжен Јавен Превоз 3 G видео надзор должина на Кабел : 5 метри Одредување на метод : N35 магнет и 3 M леплив фластер Ако треба да се промени GPS приемникот конектор, ве молиме контактирајте со нас или оставете порака, ние може да обезбеди за вас да се прилагодите на слика наведени во конекторот за да го изберете! Што се среќаваат во употребата на било какви прашања или ви треба за да купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, ве молиме контактирајте со нас! Ако не сте задоволни со производот, ве молиме да ми даде 5 поени! Ви благодарам многу за доаѓање! Ние може да обезбеди професионална ОЕМ или ODM услуги.

Главните својства

GPS тип:
Примачот & Антена
Име На Модел:
GN200
Бренд Име:
TOPGNSS
Име На Модел:
GN200
Излез протокол режим:
RS232
Оперативен Напон:
3.3-5V
GPS Чип:
UBLOX6010-ST
led укажуваат на оперативниот држави:
LED светлата напојува ЛЕД работа светла блескави tar
фиксација:
3M налепница или магнет
Работен режим :
gps
водоотпорен одделение:
ipx7
Baud rate:
9600

Избор на купувачот