НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА FITVolkswagen Jetta 1.8 L L4 06A906031B 0280155761 1998-2004
Ново

НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА FITVolkswagen Jetta 1.8 L L4 06A906031B 0280155761 1998-2004

DEN 3456.00

Во форма достапна за нарачката


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА FITVolkswagen Jetta 1.8 L L4 06 A906031 B 0280155761 1998-2004

Главните својства

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Година:
1998-2004
Објектот Ширина:
3cm
Зафатнина:
1800cc
Објектот Висина:
2cm
Име На Модел:
06A906031B 0280155761
Објектот Должина:
12cm
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Тежина:
0.1kg
инјектор за гориво:
инјектор за гориво

Избор на купувачот