Q18041-20 10PCS USR-TCP232-302 Мала Големина на Сериски RS232 да Ethernet TCP IP на Серверот Модул Ethernet Конвертор Поддршка DHCP/DNS
Ново

Q18041-20 10PCS USR-TCP232-302 Мала Големина на Сериски RS232 да Ethernet TCP IP на Серверот Модул Ethernet Конвертор Поддршка

DEN 16752.00

Во форма достапна за нарачката

20 PCS USR-TCP232-302 Мала Големина на Сериски RS232 да Ethernet TCP IP на Серверот Модул Ethernet Конвертор Поддршка DHCP/DNS
Новиот модел [USR-TCP232-302] RS232 да Ethernet конвертор е надградена верзија на стариот [USR-TCP232-200] USR-TCP232-302 е ниска цена сериски уред на серверот,чија функција е да ги реализира двонасочно транспарентен пренос помеѓу RS232 и Етернет. Воведувањето на RS232 Ethernet Сервер
Ова е сериски RS232 да Ethernet сервер, што се користи за податоци транспарентен пренос. USR-TCP232-302 е ниска цена сериски уред на серверот,чија функција е да ги реализира двонасочно транспарентен пренос помеѓу RS232 и Етернет. USR-TCP232-302 е внатрешно интегриран со TCP/IP протоколот. Корисникот може да се примени за да уред мрежи за комуникација. Карактеристики на RS232 Ethernet Поддржува DHCP Сервер, автоматски да добиете IP адреса и барањето IP адреса преку сериски поставување протокол Поддршка DNS функција Сет на параметри, преку веб-страницата се Надополни firmware-от преку мрежа Авто-MDI/MDIX, RJ45 портата со 10/100 Mbps Сериски порт baud rate од 600 основни поени да 230.4 Kbps, Проверете малку Никој, Чудна, Дури, Марко и Простор за Работа на владата : TCP Сервер, TCP Клиентот, UDP Клиентот, UDP Сервер, HTTPD Клиент Поддршка на виртуелни сериски порт и да се обезбеди соодветниот софтвер USR-VCOM Чукање на срцето пакет механизам за да се обезбеди конекцијата е сигурен, да се стави крај на мртов линк User-defined регистрација пакет механизам, проверете ја конекцијата статус и користи како прилагодено пакет насловот Под TCP Серверот режим, Клиентот број се движи од 1 до 16; основниот број е 4 глобалната уникатна MAC адреса купи од IEEE, корисникот може да дефинира MAC адреса Restore factory default Низ портата, прекинувачи, рутери Може да работи во LAN, исто така, можат да работат во Интернет (надворешната мрежа) Обезбеди PC TCP/IP штекер пример за програмирање како VB,C++,Delphi,Android и IOS Поддршка прилагодувањето на Апликацијата Областа на RS232 Ethernet Серверот Индустриски пренос на податоци, индустриски автоматизација безбедност и заштита од следење, јавната безбедност Smart home, моќ, контрола, мониторинг на животната средина, интелигентни земјоделство Вратата проверка на работата присуство систем, ПОС системот, рајс продажба на систем за автоматизација на Зграда систем, моќ следење, само-услуга банкарскиот систем, телекомуникациски машина соба следење на Работата на Владата на RS232 Ethernet Сервер
Примена на RS232 Ethernet Сервер
Слики на RS232 Ethernet Сервер
Количина : 20 КОМПЈУТЕРИ

Главните својства

Должина на кабел:
no
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
USR-TCP232-302
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
XT-XINTE
Тип:
Кабел Адаптер

Избор на купувачот